Jste zde

Není toner jako toner

Co je to kompatibilní tonerová kazeta?

Kompatibilní kazety jsou vyráběny jiným výrobcem, než je výrobce vaší laserové tiskárny. V praxi jsou buď vyráběny jako kazety zcela nové nebo jde o vypsané originální kazety, které jsou profesionálně renovovány.

Výroba zcela nových kompatibilních kazet však není vždy možná z důvodu patentové ochrany originálních výrobců nebo z důvodu technologické náročnosti. Pokud očekáváte, že nová kompatibilní kazeta automaticky znamená „kvalitní kazeta“, věřte, že tomu tak ve většině případů není.


Kvalita kompatibilní kazety

Ať jde o kompatibilní (neoriginální) kazety zcela nové nebo renovované, tak limitujícím faktorem pro uspokojivý tisk je kvalita komponent, které kazeta obsahuje. Je třeba si uvědomit, že žádná kompatibilní (neoriginální) kazeta na trhu neobsahuje tonerový prášek zcela totožný s práškem, který je v originální kazetě, ale vždy jde o tonerový prášek rozličných výrobců, kteří se snaží kvalitě originálního tonerového prášku co nejvíce přiblížit. To samé platí také o ostatních součástkách, ze kterých je kazeta smontována.

Kvalita kazety, která je smontována z kvalitních a nových komponent osvědčených výrobců, je rozhodně jiná, než kvalita kazety, kde byl pouze dosypán toner. Rozdíl je obdobný, jako kdyby jste porovnávali zcela nový a hodně ojetý automobil stejného typu.

Výrobce námi dodávaných tonerů dlouhodobě spolupracuje se špičkovými a osvědčenými dodavateli komponent z celého světa. Důkladně testuje veškeré dodávky komponent a tonerového prášku, které jsou použity při výrobě kazety. Pouze takto důkladná kontrola je zárukou, že vyrobená kazeta bude splňovat náročné požadavky zákazníků.


Čip

Většina novějších laserových tiskáren je vybavena funkcemi, které vyžadují osazení inteligentními náplněmi s čipy. Ty zajišťují komunikaci mezi náplní a tiskárnou. Mezi základní funkce patří hlídání množství tonerového prášku v kazetě a kontrola umístění kazety na správné místo v barevných tiskárnách (u barevných laserových tiskáren je tak vyloučena záměna náplní různých barev). Pokud originální kazeta obsahuje čip, není možné do tiskárny nainstalovat kazetu bez čipu.

V některých případech je možné kazetu nainstalovat s již použitým čipem. V tomto případě však není možné sledovat množství zbývajícího toneru v kazetě a také kvalita tisku může být výrazně ovlivněna použitým čipem (tiskárna rozdílným způsobem reguluje nabíjecí proud komponent v případě nového nebo použitého čipu)

Naše firma vždy dodává kazety s plnohodnotným (novým) čipem, pokud čip obsahuje i originální kazeta.


Má použití kompatibilní kazety vliv na ZÁRUKU zařízení?

Samotné použití kompatibilní kazety v tiskárně nemá vliv na originální záruku přístroje, ve kterém byla použita.

Pokud Vám některý z obchodníků tvrdí opak, buďte si jisti, že takové tvrzení je mylné.