Jste zde

Poradna

Ať už jakkoliv bojujete s výpočetní technikou u vás doma či ve firmě, někdy bývá i dobrá rada nad zlato. Proto jsme tu, abychom vám mohli odpovědět na vaše dotazy, které můžete psát jako komentáře pod tímto textem. Online poradnu také provozujeme na našem Facebooku.

Napsat komentář

CAPTCHA
Jen se chceme ujistit, že nejste webový robot.
5 + 1 =
Vyřešte výše uvedený matematický příklad a do textového pole vložte výsledek.

Komentáře

Dobrý den,mám dotaz. Vybírám multifunkční tiskárnu a rozhoduji se mezi Epson wf-2750 nebo Epson -L365.Co mi můžete doporučit ,je výhoda cartige z venku? A jaký je u těchto produktů levnější provoz?Předem děkuji

Dobrý den, děkuji za dotaz. Je důležité si nejdříve určit, co od tiskárny očekávám. Pokud jde o finanční úsporu za tisk, pak jednoznačně doporučuji tiskárnu s inkoustovými nádržkami (např. zmíněný model L365). Tisk je v tomto případě mnohonásobně lacinější než v případě druhé jmenované tiskárny, která používá systém klasických výměnných cartridgí. Pokud jde o kvalitu tisku, tak uživatelé hodnotí lépe tiskárny s klasickým systémem cartridgí oproti nádržkám, ale nemohu toto tvrzení sám objektivně posoudit. Pokud tedy tisknete často a jde Vám hlavně o co nejnižší náklady na tisk, pak doporučuji vybrat Epson L365 i přes to, že je samotná tiskárna dražší. Tento cenový rozdíl se Vám během chvíle vrátí. Pokud Vám jde především o co nejvyšší kvalitu fotografií nehledě na finanční náklady, pak by pravděpodobně WF-2750 podala o něco málo lepší výsledek (ale jak už jsem řekl, může se jednat o subjektivní názor). Za mě tedy z výše uvedených tiskáren doporučuji Epson L365. Doufám, že odpověď byla uspokojivá. Pokud byste měla nějaké další konkrétnější dotazy, můžete psát na náš email. Ještě jednou děkujeme a přejeme hezký zbytek dne.

Dobrý den,začínám pozorovat vadu při tištění na mé tiskárně.Na stránce se na stejném místě objevuje svislý pruh,kde je tisk znatelně slabší než jinde.Je to důvod na reklamaci?Děkuji

Dobrý den. Abych mohl odhadnout závadu, je nutné mi sdělit přesný typ tiskárny. U laserové tiskárny bych vadu, kterou popisujete, přikláněl nejspíš k vadnému fotoválci, který může být jak součástí toneru, tak i ve formě samostatné jednotky. Poprosil bych Vás tedy, abyste zde uvedl výrobce a model tiskárny. Přeji hezký den.

Je to HP Laser Jet 3050,díky.

V tom případě se opravdu jedná s největší pravděpodobností o vadný fotoválec, který je v této tiskárně součástí toneru. Pokud používáte originální tonery od HP, je tato vada ojedinělá a pokud toner není poloprázdný, vyplatí se tonerovou kazetu vzhledem k její ceně vyreklamovat. V případě, že používáte alternativní či renovované tonery, je tato vada celkem běžná (především u nejlevnějších čínských tonerů nebo u těch mnohonásobně renovovaných). Pokud byste musel toner na reklamaci posílat (nekoupil jste ho v místě bydliště, abyste ho mohl jednoduše vrátit prodejci), dopravné by Vás vyšlo minimálně na polovinu hodnoty toneru a neměl byste žádnou jistotu, že by se prodejce nepokusil reklamaci vyhnout a svalit vinu za poškození na Vás (typickou výmluvou je, že jste fotoválec vystavil přímému slunečnímu svitu a on se poškodil). Každopádně tak jako tak, nový toner by měl Váš problém téměř jistě vyřešit. Pokud byste měl se svým prodejcem ohledně reklamace nějaké problémy, můžete se také obrátit na nás jako na prodejce originálních i alternativních tonerů. Přeji hezký den.

Při posledním tisku na kopírce SHARP AR-M165 se objevila strana upozornění - Chyba plná paměť IMC, běžný výstup nelze provést. Prosím oradu.Děkuji Kuncl.

Dobrý den, potvrdil jsem si, že se jedná opravdu o chybu, kterou jsem Vám sdělil po telefonu. Tedy, že se souborem, který jste poslali na tisk, si tiskárna z paměťových důvodů neumí poradit. Vyzkoušejte, jestli lze tisknout i jiné soubory. Pokud s nimi bude mít tiskárna také problém, mohlo dojít k požkození vnitřní paměti tiskárny. Napadá mě ještě, že některé Sharp tiskárny měly v nastavení možnost procentuálně přidělit tiskovým úlohám o něco více paměti. Bohužel Vám na dálku nedovedu popsat, jak toho docílit. Dějte mi prosím info, jestli lze tisknout ostatni soubory. Děkuji.

Dobrý den, je možní skrýt ve Windows 7 ikonu, které mě pořád vybízí k přechodu na Windows 10?

Dobrý den, doporučuji pročíst si povedený návod zde: www.geekovinky.cz/win10-hate

Stránky