Jste zde

Zpomalený počítač

Zpomalil se vám počítač a nemáte již trpělivost na vše dokola čekat? Důvodů může být hned několik.

Nevyžádaný software nebo vir

Pokud jako většina uživatelů používáte některou z verzí operačního systému Microsoft Windows, stává se poměrně často, že se do počítače dostane některá z nevyžádaných aplikací nebo počítačový vir. Není asi potřeba zdůrazňovat, že daleko snazší, než se zbavovat těchto parazitů, je kvalitní prevence v podobě silného antiviru a dalších užitečných nástrojů. Tyto parazitující programy mají spoustu různých podob, které vám mohou znepříjemnit život. My se budeme bavit pouze o těch, které znatelně zpomalují váš počítač. Jedná se především o procesy, které na pozadí využívají nemalou výpočetní kapacitu vašeho počítače a ten se pak snadno zadýchá i při běžných operacích, které po něm požadujete. Najít a odstranit takto parazitující aplikaci není většinou jednoduché a vyžaduje zásah odborníka. Tuto službu vám rádi nabídneme, stejně jako zakoupení antivirových produktů od firmy Eset, jehož partnerem také jsme.

Zastaralý operační systém

Dalším velice častým problémem rapidního zpomalení počítače je zastaralý či neudržovaný operační systém. Každá instalace programu, každé jeho používání, surfování na internetu a další aktivity operační systém pomalu ale jistě zpomalují. Systémové registry začínají narůstat, na pozadí běží velké množství služeb, pevný disk je značně fragmentován a to vše se projevuje znatelným zpomalením, které se u nově nainstalovaného systému neprojevovalo. Možnosti řešení tohoto problému jsou dvě. Tou první je hloubkové čištění operačního systému, které vyžaduje opět zásah odborníka. Je nutné ovšem počítat s tím, že tato možnost není nikdy stoprocentní. Zpravidla pozorujeme, ze hloubkové čištění dovede počítač zrychlit cca. o 30 až 50 procent. Druhou a mnohem účinější variantou je zálohování všech dat a kompletní reinstalace operačního systému. Operační systém bude po tomto zákroku opět svěží bez zbytečného obsahu, který ho znatelně zpomaloval. Ne vždy ovšem lze tuto možnost snadno provést (na počítači se např. nachází účetní program, jehož instalace a obnova dat by zabrala více času), proto v těchto případech doporučujeme alespoň výše zmíněné hloubkové číštění. Obě tyto služby standardně nabízíme za velice příznivé ceny, které můžete nalézt v ceníku níže.

Nedostatečně výkonný hardware

Výpočetní technika se každým rokem zdokonaluje a zrychluje. Není tedy nic zvláštního, že např. 10 let starý počítač má již dnes problémy obstojně zvládat i běžnou práci v nejnovějších operačních systémech. Zde už bohužel nepomůže hloubkové čištění ani reinstalace Windows. A i zde se nabízí opět dvě možnosti řešení. Tou první je vylepšení (tzv. upgrade) vašeho počítače. Jedná se o servisní zásah, při kterém jsou vyměněny počítačové komponenty, které jsou nejslabším článkem počítače, za výkonější. To ovšem není vždy realizovatelné v závislosti na stáří počítače a použité technologii (nové technologie nejsou podporovány těmi staršímy). Možnost upgrade vašeho počítače je silně variabilní záležitost a míru vylepšení lze posoudit až tehdy, co je některý z našich techniků obeznámen s hardwarovou konfigurací zastaralého počítače. Druhou možností je pak zakoupení zcela nové počítačové sestavy (nebo notebooku), který si se svým výkonem hravě poradí s vašimi požadavky. Naši odborníci vám v případě zájmu rádi zdarma zpracují nabídku přesně podle vašich představ.

 

Mylíte si, že za zrychlení svého počítače musíte vždy platit hodně peněz? Rádi Vás vyvedeme z omylu. Prohlédněte si orientační ceník níže a nebojte se nás na cokoliv zeptat.

 

Obvyklé pracovní úkony (výpočetní technika)

Položka Cena bez DPH
Reinstalace Windows (XP, 7, 8, 10) s poskytnutím instalačních médií
300 Kč
Reinstalace Windows (XP, 7, 8, 10) bez poskytnutí instalačních médií 400 Kč
Instalace základních programů pro běžnou práci s PC
200 Kč
Odvirování, odstranění malware, vyčištění PC
300-500 Kč
Záloha a obnova dat (0 - 20 GB)
100 Kč
Záloha a obnova dat (20 - 50 GB) 200 Kč
Záloha a obnova dat (50 - 200 GB) 400 Kč

Ceník prací

Položka bez DPH
s DPH
1 hodina práce (servisní, diagnostická, poradenská) 200 Kč 242 Kč
Výjezd na přání zákazníka (Strakonice a okolí)
100 Kč 121 Kč
Online konzultace (internetová/telefonická)
Zdarma Zdarma
Zpracování nezávazné cenové nabídky
Zdarma Zdarma

Napsat komentář

CAPTCHA
Jen se chceme ujistit, že nejste webový robot.
4 + 7 =
Vyřešte výše uvedený matematický příklad a do textového pole vložte výsledek.